Ligji për rrogën minimale nesër para deputetëve

Ligji për pagën minimale është dorëzuar në Kuvend, përcjell TV21. Ndërkaq për të do të diskutohet në seancën e nesërme në Kuvend.

“Ligji për pagën minimale e pranoi sot kryetari nga Qeveria, dhe gjithashtu e plotësoi rendin e ditës që nesër të jetë në seancë që tashmë është caktuar”, njoftojnë nga Kuvendi.

Ndryshe, sipas vendimit të fundit, me ligj parashihet që paga minimale të bëhet 18.000 denarë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rriten rastet e reja me Covid-19 në Kosovë, sot shënohen 5 vdekje

Story i radhës

Rroga minimale, Kovaçevski: Opozita u bë “pro” kur ne arritëm marrëveshje

Të fundit nga