Liga Ballkanike/Ja rezultati i pjesës së parë mes Sigal Prishtinës e Balkan

Momentalisht është duke u zhvilluar ndeshja mes gjigandit kosovar Sigal Prishtina dhe klubit të basketbollit bullgar, Balkan, ku ka përfunduar çereku i dytë, respektivisht pjesa e parë.

Sigal Prishtina gjendet në epërsi prej shtatë pikësh në ndeshjen kundër Balkan, ku kryeson me shifrat 51:44 pas dy çerekëve lojë.

Çerekun e parë prishtinasit nuk e hapën në mënyrën më të mirë, ku ishin në disavantazh 16:19 ndaj Balkan, por epërsia prej 10 pikëve në çerekun e dytë, të cilin Sigali e mbylli me rezultat 35:25, bëri që rezultati i pjesës së parë të jetë 51:44 në favor të “Plisave”.

Rezultati i çerekut të parë – 16:19 në favor të Balkan

Rezultati i çerekut të dytë – 35:25 në favor të Sigal Prishtinës

Rezultati i pjesës së parë – 51:44 në favor të Sigal Prishtinës

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Bëj seks të ҫmendur me burrin e shoqes së ngushtë: Ai më erdhi pas, më kapi për beli dhe..”

Story i radhës

“Kush je ti mo”, plas “sherri” mes Gazment Bardhit dhe Eno Bozdos

Të fundit nga