Lidija Dimova shkarkohet nga posti i drejtores

Lidija Dimova nuk është më drejtoreshë e Agjencisë për Programet Evropiane të Edukimit dhe Lëvizshmërisë.

Ky vendim u mor nga Bordi Drejtues i Agjencisë, pasi Prokuroria Publike hapi hetim kundër saj dhe disa personave të tjerë pas ngritjes së akuzave penale nga Policia Financiare.

Pesë anëtarët e Bordit tani duhe të zgjedhin e pasrdhësin e saj, gjegjësisht ushtruesin e detyrës në Agjenci.

Ngjarja paraprake

Kosova paralajmëron masa të reja kundër pandemisë

Ngjarja e ardhëshme

Bllokohet rruga Zhelinë-Bërvenicë, kërkohet plotësimi kërkesave nga EVN

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian