Lidhja Demokratike Boshnjake mbështet Visar Ganiun

Kryetari i komunës së Çairit Visar Ganiu sot ka marr mbështetje edhe nga Lidhja Demokratike Boshnjake. Këtë vendim Ganiu e velrësoi lartë sepse siç thekson, Çairi gjithmonë ka qenë dhe mbetet diversiteti më i bukur etnik dhe kulturor’. Postimi i plotë:3️⃣✅Sot me Lidhjen Demokratike Boshnjake arritëm marrëveshje bashkëpunimi. Dhe jam falënderues për mbështetjen që mora edhe nga ky subjekt politik. Çairi gjithmonë ka qenë dhe mbetet diversiteti më i bukur etnik dhe kulturor💚

Ngjarja paraprake

Заев: Здружени сме во коалицијата со партиите на Албанците и со граѓаните, сега сме обединети

Ngjarja e ardhëshme

Banorët e Çairit rreshtohen pas Visar Ganiut

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian