Lezhë, dëmtohet çatia e një pallati nga moti i keq

Çatia e një pallati është dëmtuar nga moti i keq në lagjen “Besëlidhja” në qytetin të Lezhës

Gazetari i Ora News Elvis Hila informon se ky objekt që është ndërtuar para viteve 80-të, ka patur dëmtime të mëdha që nga tërmeti i 26-nëntorit të vitit 2019-të, por moti i keq i ditëve të fundit e ka përkeqësuar dhe më shumë situatën.

Reshjet e shiut kanë depërtuar brenda të gjithë apartamenteve në të gjitha katet dhe bizneset që ndodhen në katin e parë.

Ndërsa, i gjithë vendi është përfshirë nga rreshjet.

Ngjarja paraprake

Obama, Clinton dhe Bush do të marrin pjesë në inaugurimin e Joe Biden

Ngjarja e ardhëshme

Bush, Clinton dhe Obama do të marrin pjesë në inaugurimin e Joe Biden

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian