Lewis Hamilton shkruan historinë.

Piloti britanik i Mercedes theu sot në Grand Prix-in e Portugalisë rekordin që më parë e mbante legjenda gjermane e Ferrarit, Michael Schumacher, 92 fitore në karrierë.

Hamiltontrimfoi në ”Portuguese Grand Prix” pasi la pas Valtteri Bottas dhe Max Verstappen.

Në fund të garës publiku duartrokiti arritjen historike të Hamilton që 14 vite më parë, kur ai realizoi dhe garën e parë të tij në Formula 1 as nuk mund të imagjinohej.

”As mund ta imagjinoja që në ditë do isha këtu ku jam sot“, tha Hamilton i emocionuar.

Hamiltonit i mbetet tashmë edhe një rekord tjetër: ai i 7 titujve në Formula 1.

Ngjarja paraprake

Dy persona humbën jetën si pasojë e COVID-19, 12 të tjerë rezultuan pozitiv gjatë kësaj jave në Lipjan

Ngjarja e ardhëshme

Aerodrom, Karposh dhe Qendër me numrin më të lartë të të infektuarve me Kovid-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian