Lëvizja e dështuar e Arsenalit për Diogo Jota

Kjo lëvizje doli të jetë e qëlluar, me sulmuesin që ka zënë vend dhe është shndërruar në një futbollist shumë të rëndësishëm për skuadrën e Jurgen Klopp.

Por, rivalët e Liverpoolit, Arsenal, kanë qenë admirues të mëdhenj të sulmuesit që një kohë të gjatë.

Raportohet se Arsenal ishte përpjekur për transferimin e Jota që në vitin 2016, por sot ylli i Liverpoolit, atëkohë kishte zgjedhur Atletico Madrid.

Pas një aventure të dështuar tek Atletico Madrid, Jota në vitin 2018 “këndelli” karrierën e tij, duke iu bashkuar Wolves.

Ngjarja paraprake

Biden mposht Trumpin në Georgia edhe pas rinumërimit të votave

Ngjarja e ardhëshme

​Eksploziv e të shtëna me armë zjarri, pamje pas grabitjes së bankës te Rruga “B”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian