Lëvizja BESA zgjodhi Kryesinë Qendrore! Ja emrat

Lëvizja BESA sot mbajti mbledhjen e dytë të Kuvendit te partisë ku u zgjodhën 28 anëtarët e kryesisë qëndrore;

Abdush Demiri
Adnan Azizi
Afërdita Batallovska
Arafat Shabani
Arjanit Hoxha
Bastri Bajrami
Besa Kadriu
Besar Durmishi
Bilall Kasami
Binas Pajaziti
Blerim Sejdiu
Dritan Ramadani
Fadil Zendeli
Fatmir Limani
Fatri Saliu
Filiz Ndoci
Hasim Murtezani
Hatije Etemi
Luan Ramadani
Melinda Rashidi
Miranda Kadriu
Nuredin Deari
Nuredin Fetahi
Rexhep Asani
Sedat Sulejmani
Semir Pajaziti
Senad Ameti
Sevdar Mamuti

Po ashtu, në këtë mbledhje u diskutua edhe situata aktuale politike në vend, me çka Lëvizja BESA edhe njëherë riafirmon qëndrimin se vendi duhet të shkoj në zgjedhje të parakohshme parlamentare, pasi pushteti aktual nuk arrinë të përmbushë pritshmëritë e qytetarëve. Mos marrja e datës për në BE, kriza energjetike si dhe rritja e çmimeve të produkteve ushqimore si dhe të derivateve të naftës janë disa pika ku qeveria është duke dështuar duke mos ofruar zgjidhje konkrete për problemet me të cilat ballfaqohen qytetarët.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Lëvizja BESA zgjpdhi Kryesinë Qendrore! Ja emrat

Story i radhës

Ushtarët e FSK-së përfundojnë me sukses garën e Akademive Ndërkombëtare në SHBA

Të fundit nga