Letra e plotë e Van Dijk drejtuar tifozëve: Me ndihmën e Zotit do sigurohem që të kthehem më i mirë

Mbrojtësi i Liverpool, Virgil van Dijk ka reaguar pas lëndimit të tmerrshëm që pësoi dje ndaj Everton.

Portieri Jordan Pickford bëri një ndërhyrje të tmerrshme në qendërmbrojtësin e L’pool gjatë ndeshjes së djeshme, dhe klubi konfirmoi se lojtari do t’i nënshtrohet një operacioni, ku pritet të mungojë rreth 7-8 muaj.

Van Dijk ka reaguar me një letër drejtuar tifozëve, të cilën përcjell më poshtë:

“Këtë pasdite u takova me një konsulent kryesor për të filluar procesin e planifikimit të detajeve më të hollësishme të rehabilitimit tim pas lëndimit dje

Tani jam plotësisht i përqendruar në shërimin tim dhe do të bëj gjithçka që mundem që të kthehem sa më shpejt që të jetë e mundur.

Pavarësisht nga zhgënjimi i dukshëm, unë jam një besimtar i patundur se brenda vështirësisë qëndron mundësia dhe me ndihmën e Zotit do të sigurohem që të kthehem më mirë, më i mirë dhe më i fortë se kurrë më parë.

Në futboll, si në jetë, unë besoj se gjithçka ndodh për një arsye dhe është e rëndësishme të mbajmë nivelin e duhur qoftë duke kaluar nivelet e larta apo të ultat.

Me mbështetjen e gruas time, fëmijëve, familjes dhe të gjithëve në Liverpool, unë jam gati për sfidën përpara.

Unë do të doja të falënderoja të gjithë për mesazhet e mbështetjes, kjo do të thotë shumë për mua dhe familjen time, dhe tani do të bëj gjithçka që është e mundur për të mbështetur shokët e mi të skuadrës në çdo mënyrë që të mundem përpara disa javësh të mëdha ndërsa shërohem nga dita në ditë. Do të kthehem”.

Ngjarja paraprake

Turqia uron Tatarin për fitoren në zgjedhjet presidenciale në Qipron Turke

Ngjarja e ardhëshme

Disa shenja që gjumi i keq po ju prish karrierën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian