Leo Messi do të largohet në verë nga Barcelona?!

Sipas të gjitha gjasave Lionel Messi do të largohet nga Barcelona në verë, sipas kandidatit për president të klubit katalonas Agusti Benedito, i cili e pranon se nuk është aspak optimist për të ardhmen e kapitenit. Messi është pjesë e Barcelonës që prej fillimit të karrierës së vet të bujshme dhe i ka ndihmuar klubit t’i fitojë 10 tituj në La Liga dhe katër trofe në Ligën e Kampionëve me 644 golat e tij në 750 ndeshje.

Por gjatë verës së kaluar, ai e kërkoi largimin nga Barcelona përmes një shkrese zyrtare dërguar drejtuesve të klubit dhe nuk e ka vazhduar marrëveshjen e cila i mbaron në fund të këtij sezoni. Barça e bllokoi largimin e tij me ndihmën e zyrtarëve të La Ligës dhe Messi konfirmoi se do të qëndrojë në klub deri në përfundim të sezonit 2020/21.

Megjithatë, thashethemet për largimin e tij përfundimtar nga Camp Nou janë rritur që prej atëherë, me Interin, Paris Saint-Germainin dhe Manchester City që janë të interesuar për të. Messi është i lirë të bisedojë me klubet e tjera nga ky muaj, për një transferim të mundshëm.

Benedito shpreson që Messi të qëndrojë në Barcelonë, nëse ai zgjidhet president në zgjedhjet e 24 janarit, por nuk është optimist se do të ndodhë. “Mbajtja e Messit do të ishte lajmi më i mirë për klubin por unë nuk jam shumë optimist”, tha Benedito. “Duke e parë situatën e klubit, mendoj se është më rëndësi që ai të qëndrojë në Barçë.”

Ngjarja paraprake

Beyoncé, feminizëm, krenari për ngjyrën, trup: Kështu bëhet politika

Ngjarja e ardhëshme

Kryediplomati turk zhvillon bisedë telefonike me homologun e tij libian

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian