​Lëndoj tre persona në aksident, iku nga vendi i ngjarjes

Tre këmbësor janë goditur nga një veturë në Prizren, derisa ishin uke kaluar rrugën në vend kalimin e shënuar për këmbësor.

Rasti ka ndodhur mbrëmë, ku sipas Policisë, një person i cili ishte duke e drejtuar automjetin e tij me traga të Republikës së Shqipërisë, ku si pasojë e vozitjes së pakujdesshme i godet këmbësoret me pjesën e frontale të automjetit.

Drejtuesi i automjetit fillimisht ishte ndalur në vendin e aksidentit, qe t’i ndihmon këmbësoret e ti dërgon ne emergjencë, mirëpo këmbësoret nuk pranojnë dhe i njëjti largohet nga vendi ngjarjes. Si pasojë e aksidentit këmbësoret pësojnë lëndime trupore, dërgohen në Emergjencën e spitalit të Prizrenit, ku pas tretmanit mjekësor lirohen në shtëpi. Zyrtar profesional nga hetimet e njësisë së komunikacionit rrugor në Prizren, e hetuan rastin duke bërë verifikimin e automjetit dhe personit, të dyshimtin H.S i lindur në vitin 1994, e intervistuan për shkaktimin e aksidentit me lëndime të lehta trupore dhe ikje nga vendi i ngjarjes”, thuhet në njoftim.

Në lidhje me rastin është informuar prokurori i Shtetit, i cili urdhërojë që rasti shkon në procedurë të rregullt dhe dërgohet në Gjykatën për Kundërvajtje .

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“L.B ka vetëm një mundësi sot”/ Paloka: Të mos bëhet pengesë me hilet e tij alla Rama

Story i radhës

Juventusi triumfon, 4 pikë larg liderit të Serie A

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish