Leicester turpërohet nga skuadra çeke

Leicester City si vendas turpërohet, duke u eliminuar nga skuadra çeke Slavia e Pragës. 

Slavia ka shënuar fitore me rezultat 2:0 kundër Leicester Cityt, në takimin që u luajt në stadiumin “King Power” në Leicester. 

Futbollistët Provod (49′) e Sima (79′) janë kreatorë të fitore, duke shokuar skuadrën angleze. 

Sfida e parë ka përfunduar 0:0, kësisoj Slavia marshon në të tetën e finales së Europa League.

Ngjarja paraprake

Tensione mes Lëvizjes BESA dhe LSDM?!

Ngjarja e ardhëshme

ProtonMail vs Gmail: Siguria dhe privatësia bëjnë diferencën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian