Lazio fiton ndaj Venezia

Skuadra e Lazio ka fituar ndeshjen ndaj Venezia.

Maurizio Sarri me lojtarët e tij kanë siguruar tri pikë të reja në Serie A, duke mposhtur Venezian me rezultatin 1:0.

Goli i vetëm në këtë takim u shënua nga Ciro Immobile, në minutën e 57’ të takimit.

Sulmuesi italian u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë, për t’i dhënë tri pikët skuadrës së tij.

Me këto tri pikë, Lazio merr pozitën e pestë dhe vazhdon garën për një vend që çon në garat evropiane.

Lazio shkon në kuotën e 49 pikëve, kurse Venezia mbetet me 22 pikë në pozitën e 18-të.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Humbi pronësinë e Chelsea/ Abramovich shfaqet për herë të parë pas sanksioneve, ja se si duket oligarku rus

Story i radhës

Ky faktor befasues mund të parashikojë nëse do e lini apo jo punën!

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish