Lazio – Bologna, ky është vendimi për Vedat Muriqin

Lazio zhvillon takimin e javës së pestë në Serie A ndaj Bolognas në shtëpi.

Ndonëse trajneri i Lazios, Simone Inzaghi konfirmoi se Vedat Muriqi është në gjendje të startojë ndeshjen nga minuta e parë, sulmuesi kosovar gjendet në bankën rezervë.

Sulmit tek Lazio i prien Joaquin Correa dhe Ciro Immobile kurse mungon edhe Thomas Strakosha në portë për shkak të lëndimit.

Ngjarja paraprake

Në rast fluksi, Zvicra do t’i mohojë spitalin personave mbi 85 vjeç

Ngjarja e ardhëshme

S’dihet se si do të votohet në Podujevë kur rastet me Covid-19 janë në rritje

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian