Largimet e drejtorëve të Kadastrës në Vlorë, Lame: Ka pasur presione, do të ketë sërish ndryshime

I pyetur nga Euronews Albania lidhur me ndryshimet e njëpasnjëshme të Kadastrës se Vlorës Artan Lame është shprehur se interesat e larta të tokave të bregdetit kanë sjellë ndryshmet ne Kadastrat bregdetare.

Pyetur nëse ka pasur presione kriminale drejt kësaj Kadastre, Lame u shpreh se:

“Ka pasur presione nga më i vogli dhe në me i madhi pasi ka individë që presin mbi 20 vite për të marrë lejen e legalizimit”.

Sa i takon ndryshimeve në Kadastrën e Vlorës, ai tha se do të vazhdojnë nga drejtori i përgjithshëm deri te punonjësi më i ulët

Lame sqaroi ndër të tjera dhe deklaratën e mëparshme, ku citonte se korçarët janë frikacakë.

Ai deklaroi nga zyrat e reja të hipotekës se Korçës se kishte nënkuptuar se korçarët kanë frikë nga ligji dhe mediat e kanë keqinterpretuar deklaratën e tij teksa shtoi se korçarët janë një popull i cili duhet marrë shembull.

Ngjarja paraprake

45 ton kokainë brenda vitit nga Brazili në Europë, Europol godet grupin kriminal, sekuestrohen 12 milionë €

Ngjarja e ardhëshme

Gjilani - Drita, sipas bastoreve kjo skuadër është favorite

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian