Lara Gut-Behrami ka mundësitë më të mëdha për një medalje

 Trajneri kryesor i skiatoreve (femrat), Beat Tschuor, flet për “Blick” për skiatoren Lara Gut-Behrami : “Ajo është mirë”.

Gut-Behrami nis në Pekin me sllallomin e madh, në Supersllallom të madh dhe në lëshime. Në Supersllallom të madh ajo ka gjasa më të mira për medalje të artë në Lojrët Olimpike Dimërore.

Lara Gut-Behrami është një nga mundësitë më të mëdha të Zvicrës për një medalje në Kinë.

Por a mund t’i përmbushë këto tashmë në garën e parë, sllallomin e madh të hënën?

Logjikisht, ajo ka klasën për të. Ajo ka 34 fitore në Kupën e Botës, shkruan mes të tjera media zvicerane.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dj Dagz dhe PM pas Big Brother, i kthehen projekteve muzikore

Story i radhës

Yuri Kim mesazh të fortë politikës dhe drejtësisë

Të fundit nga