Laporta ëndërron super goditjen

Prsidenti i Barcelona-s, Joan Laporta, por merr oferta nga jashtë klubit për të financuar blerjen e Erling Haaland nga Borussia Dortmund.

Sipas Sport, Haaland është objektivi i madh i Laporta-s, pavarësisht problemeve financiare të klubit.

Një nga gjërat e  para që ka bërë Laporta pasi ka fituar zgjedhjet ka qenë të takohej me babanë e Haaland, Alf-Inge dhe menaxherin Mino Raiola.

Ëndrra e Laporta-s mund të realizohet falë sponsorëve të jashtëm që janë të gatshëm të ofrojnë shumën e nevojshme për të siguruar sulmuesin.

Siç dihet tashmë, sulmuesi norvegjez mund të largohet për vetëm 75 milionë euro nga Dortmund falë një klauzole të përfshirën në kontratën e nënshkruar me verdhezinjtë.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Sherr me thika në Vlorë/ 2 persona përfundojnë në spital, njëri në gjendje të rëndë për jetën

Ngjarja e ardhëshme

Uran Ismaili prezanton planin e Parkut Qendror të Prishtinës

të fundit nga

Revolucioni i ri

Bota e futbollit po drejtohet gjithnjë e më tepër drejt teknologjisë. Duke

AlbanianEnglishMacedonian