Lamtumirë derbi, lamtumirë 2020

Minimumi 25 ditë jashtë, Hazard vazhdon të qëndrojë me shumë në infermieri se sa në fushë.

Ashtu si vitin e parë, Eden Hazardin po e ndjekin lëndimet edhe vitin e dytë me fanellën e “Los Blancos”, duket se ky ankth për të s’do të ketë fund.

Lëndimi që pësoi në humbjen befasuese 1-2 nga Alaves, nuk është i lehtë siç dukej në fillim.

Sipas El Chiringuito de Jugones, Hazard do të jetë jashtë fushave tre deri në katër javë.

Ai do të humbasë shumë sfida të rëndësishme në dhjetor si ato me Athletic Bilbaon, Sevillën dhe derbin me Atletico Madridin.

Ngjarja paraprake

Kufomat e të vdekurve nga Kovid 19 vidhen nga morgu i Spitalit të Gostivarit

Ngjarja e ardhëshme

Vaksina “Moderna” kundër COVID-19 tani me efikasitet 100%

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian