Lampard nuk rrezikon shkarkimin

Përkundër rezultateve negative këtë sezon, Everton nuk mendon të shkarkojë trajnerin, Frank Lampard.

Everton po kalon në një formë jo të mirë këtë sezon. Në gjithsej 29 ndeshje që kanë zhvilluar këtë sezon në Premier Ligë, ata kanë grumbulluar vetëm 25 pikë.

Shumë media angleze spekulonin se Everton do ta shkarkojnë nga posti i trajneri, Frank Lampard, por një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë.

Sipas ‘Sky Sports’, ekziston një shqetësim i madh i drejtuesve për rezultatet që ekipi po kalon, por ata nuk mendojnë të shkarkojnë Lampard nga detyra e tij.

Anglezi ka kaluar në ‘Goodison Park’ në janar të vitit 2022 dhe ka kontratë deri në qershor 2024.

Kanë mbetur edhe tetë ndeshje deri në përfundim të Premier Ligës këtë sezon, mbetet të shihet se a do të qëndrojë Everton në ligë apo jo.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Si t’i riktheheni çiklizmit

Story i radhës

Tjetër mizori ruse, zbulohet varri masiv në Ukrainë me 132 civilë

Të fundit nga