Lajm i mirë për Napolin, Mertens eviton lëndimin

Dries Mertens ka shpëtuar nga një lëndim i mundshëm me Kombëtaren belge.

Sulmuesi i Napolit, Dries Mertens ishte në detyrë duke u paraqitur me Kombëtaren e Belgjikës, por u detyrua të zëvendësohej në min (56′).

Sipas “La Repubblica”, Dries Mertens do të mbetet në skuadrën e Belgjikës pasi dëmtoi shpatullën e tij kundër Republikës Çeke.

Sipas artikullit, thuhet se Mertens nuk do të kthehet në Napoli por do të qëndrojë me Kombëtaren belge që do të përballet me Bjellorusinë nesër.

Frika e Napolit kaloi, pasi u evitua lëndimi, por sipas gjitha gjasave, Roberto Martinez do ta pushojë 33 vjeçarin në këtë ndeshje.

Mertens ka shënuar shtatë gola në Serie A dhe ka regjistruar 18 paraqitje gjatë gjithë sezonit.

Napoli po lufton për një vend në Ligën e Kampionëve, duke qëndruar aktualisht dy pikë prapa Juventusit dhe Atalantas. Ata do përballen me Juven me shtatë prill

Ngjarja paraprake

BDI-ja anuloi takimin me koalicionin ASH-AAA: Opozita nuk konfirmoi pjesëmarrjen

Ngjarja e ardhëshme

Aksident trafiku, humb jetën 34 vjeçari nga Manastiri

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian