Lajm i mirë për Lewandowskin

FIFA ka ndryshuar vendimin lidhur me çmimin e “Lojtarit të Vtiti”.

Fillimisht ishte raportuar se nuk do të kishte ceremoni dhe as çmimi për këtë vit pas telasheve me Covid 19, por si duket shtëpia më e madhe e futbollit në botë ka ndryshuar vendimin e saj.

FIFA tashmë ka filluar të grumbullojë votat e kapitenëve dhe trajnerëve të Kombëtareve për të vendosur për lojtarin më të mirë në botë.

Votimi do të vazhdojë deri me 25 nëntor, me ceremonin që pritet të mbahet në fund të dhjetorit.

Ngjarja paraprake

Banorët e Çairit dhe Butelit në panik nga vjedhja e vazhdueshme e automjeteve

Ngjarja e ardhëshme

Edhe dy klinika në Shkup po përgatiten të shndërrohen në qendra Covid

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian