Lajm i mirë, nisin punimet për zbatimin e projektit në Parkun e Qytetin

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka treguar sot se kanë filluar punimet për zbatimin e projektit për Parkun e Qytetit që shtrihet në 7,5 hektarë sipërfaqe dhe ka rëndësi të madhe për përditshmërinë e banorëve të zonës qendër të Prishtinës.

“Projekti është konceptuar dhe hartuar në bashkëpunim me UN Habitatin dhe Universitetin e Prishtinës dhe parasheh intervenime në ndriçim, shenjëzim, infrastrukturë rrugore, organizim të hapësirës, mirëmbajtje dhe funksione të tjera urbane duke krijuar një mjedis të sigurtë për të gjithë”, ka shkruar Ahmeti në Facebook.

Ngjarja paraprake

Turqia dënon sulmet e Armenisë ndaj civilëve

Ngjarja e ardhëshme

Stafi i Reddit mund të punojë prej ku do të dojë përgjithnjë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian