Lajm bombë nga Anglia, arrestohet ylli i Premierligës – dyshohet se ka përdhunuar një 20-vjeçare

Një futbollist, që aktivizohet në Premierligë,është arrestuar në veri të Londrës me dyshimin për përdhunim.

Emri i futbollistit nuk është zbuluar për arsye ligjore, por thuhet se ai është edhe reprezentues i njërës prej Kombëtareve që do të marrin pjesë në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Nga mediat angleze ai është quajtur si “yll i futbollit”, teksa mësohet se është 29-vjeçar.

Sipas “Telegraph”, ai është marrë në paraburgim, derisa rasti për të cilin dyshohet thuhet se ka ndodhur në muajin e kaluar.

Policia me anë të një deklarate ka konfirmuar se futbollisti është arrestuar herët në mëngjesin e së hënës. 

“Më 4 korrik, një rast për përdhunim të një gruaje rreth të 20-ave u raportua në polici. U raportua se përdhunimi i supozuar ka ndodhur në qershor 2022. Mashkulli u arrestua në Barnet me dyshimin për përdhunim dhe u dërgua në paraburgim. Hetimet po vazhdojnë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Edhe pse nuk dihet identiteti i lojtarit në fjalë, pretendohet se ai është i njohur ndërkombëtarisht. Klubi i lojtarit thuhet se është në dijeni të situatës. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Nuk ka emër vetëm liria, kanë emër dhe Nuredinlushtakët!

Story i radhës

Një person qëllon me armë zjarri në drejtim të një grupi fëmijësh, i afrohet njërit prej tyre dhe e godet me qytën e pistoletës!

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish