Lajçak takohet me Gjukanoviq, bisedojnë për situatën në Ballkan

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, gjatë ditës së sotme është takuar me presidentin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviq.

Ai, me anë të një postimi në Twitter, ka thënë se se ata kanë biseduar për situatën në Mal të Zi dhe në Ballkanin Perëndimor.

“I gëzuar për t’u takuar me Gjukanoviqin për herë të dytë këtë javë, këtë herë në Bratislavë, për të vazhduar diskutimet tona për situatën në Mal të Zi dhe në Ballkanin Perëndimor”, ka shkruar Lajçak.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Hyzmeqarët shqipfolës të “Open Balkan”

Story i radhës

Ministri rus: Ekziston rreziku i shkurtimit të vendeve të punës në Rusi

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish