Lajçak pas takimit në Bruksel: Nuk ka marrëveshje për targat mes Serbisë dhe Kosovës

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se nuk është arritur asnjë marrëveshje për targat në Bruksel, në takimin ndërmjet kryenegociatorëve nga Kosova dhe Serbia.

Ai ka thënë se rezultatet nga takimi janë të përziera.

Megjithatë, ka thënë Lajçak, është shënuar progres në çështje të tjera, përfshirë energjinë.

“Sapo përfunduam takimin e sotshëm të kryenegociatorëve në Bruksel. Rezultatet janë të përziera. Fatkeqësisht, asnjë marrëveshje nuk është arritur për targat, megjithatë është shënuar progres në fusha të tjera, përfshirë energjinë. Puna do të vazhdojë”, ka shkruar Lajçak./albeu.com

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

3 gjërat që nuk duhet t’i thoni kurrë partnerit tuaj romantik

Story i radhës

PS refuzoi negociatat me Komisionin e Rithemelimit për zgjedhjen e presidentit, Berisha i përgjigjet nga Elbasani

Të fundit nga