Laboratori i Mikrobiologjisë në QKUK bëhet me rentgenë të ri, donacion nga ambasada e Italisë

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka pranuar donacion e disa rentgenëve për Laboratorin e Mikrobiologjisë në QKUK, në kuadër të projektit “Mbështetje për sistemin shëndetësor në Kosovë”, financuar me mbi tre milionë euro nga Agjencia Italiane për Bashkëpunim Zhvillimor (AICS).

Dorëzimin e tyre e ka bërë ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando.

Ngjarja paraprake

Delegacion i ish anëtarëve të PE-së në vizitë virtuale në Maqedoninë e Veriut

Ngjarja e ardhëshme

Google integron aplikacionet Google Tasks dhe Calendar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian