La televizionin për të luftuar kundër Rusisë, vritet në front aktori ukrainas – Kjo është fotografia e fundit para bombardimeve

Aktori ukrainas dhe prezantuesi i TV Pasha Lee, i cili la punën e tij dhe u bashkua me ushtrinë për të mbrojtur vendin e tij nga pushtimi rus, është vrarë nga bombardimet.

33-vjeçari ishte regjistruar në Forcat e Mbrojtjes Territoriale të Ukrainës vetëm javën e kaluar, por vdiq gjatë granatimeve ruse në Irpin, në veriperëndim të Kievit.

Në një postim të fundit në Instagram të shtunën, Lee ndau një foto të tij me uniformën e tij ushtarake.

Ai shkroi: “Në 48 orët e fundit ka mundësi të ulemi dhe të bëjmë një foto se si po bombardohemi, dhe ne po buzëqeshim sepse do ia dalim dhe gjithçka do të jetë UKRAINE PO PUNOJMË!”

Në një nga postimet e tij të fundit në Instagram, të publikuar pesë ditë më parë, ai ndau një foto me uniformën e tij ushtarake dhe u bëri thirrje ukrainasve që t’i bashkohen atij në luftë.

Ngjarja erdhi pasi katër civilë, duke përfshirë një familje prej tre anëtarësh, u vranë në të njëjtin qytet teksa u përpoqën të largoheshin nga bombardimet ruse.

Lee bëri të mundur dublimin për filmat e Hollivudit në Ukrainë, duke përfshirë Hobbit dhe Mbreti Luan.

Vdekja e tij u konfirmua nga Sergiy Tomilenko, president i Unionit Kombëtar të Gazetarëve të Ukrainës.

Tomilenko tha se donte të “shprehte ngushëllime të sinqerta për familjen dhe të dashurit e Paul”.

Image

Pasha Lee

 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Si të humbni 5 kilogramë pa shkuar fare në palestër

Story i radhës

Luftërat e drejta përkrahen

Të fundit nga