La Liga spanjolle vazhdon sot me disa ndeshje interesante

La Liga spanjolle vazhdon sot me disa ndeshje interesante

La Liga spanjolle rikthehet sot me disa ndeshje interesante në kuadër të programit për ditën e shtune.

Java e 21-të vazhdon sot, ku ndër ndeshjet më interesante të këtij programi do të jetë mes Villarreal e Real Sociedad.

Pas 20 xhirosh, Villarreal gjendet në vendin e pestë, me tetë fitore, 10 barazime e dy humbje, duke arkëtuar 34 pikë.

Në anën tjetër, pas 20 ndeshjeve, skuadra e Real Sociedad ka regjistruar tetë fitore, shtatë barazime dhe pesë humbje, duke u pozicionuar në vendin e gjashtë me gjithsej 31 pikë.

Më poshtë mund të gjeni të bashkangjitur programin e plotë të ndeshjeve në La Ligan spanjolle.

14:00 Eibar (15) – Sevilla (4) (Stadiumi Ipurua Municipal)

16:15 Real Madrid (2) – Levante (12) (Stadiumi Santiago Bernabeu)

18:30 Valencia (14) – Elche (19) (Stadiumi Mestalla)

21:00 Villarreal (5) – Real Sociedad (6) (Stadiumi De la Ceramica)

Ngjarja paraprake

Edi Rama ndan fotografinë me këpucë të grisura në Instagram

Ngjarja e ardhëshme

Turqia ratifikon marrëveshjet me 7 vende, përfshirë Kosovën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian