Ky shtet ka mundur Covidin përfundimisht, asnjë i infektuar

Covid ka gjunjëzuar botën, ndërsa ka regjistruar shumë viktima dhe të infektuar. Ndonëse ka shtete që ende vuajnë nga rreziku që i kanoset nga virusi, ekziston edhe një shtet i cili ka mundur Covid-in, duke mos shënuar asnjë rast të infektua rish. Vendi i cili ka fituar betejën me pandeminë është Uellsi i Ri Jugor.

Pavarësisht nga frika se një roje hoteli 47-vjeç mund të ketë përhapur llojin e ri të virusit, pasi kishte udhëtuar jashtë vendit në Mbretërinë e Bashkuar, pas testimit të qytetarëve u rezultuan 0 raste pozitive me Covid.

Në komunitet u kryen 14,049 teste të koronavirusit dhe nuk rezultoi asnjë i infektuar. Roja e hotelit ndërkohë u vaksinua me Pfizer.

Ndërkohë udhëheqësi i vendit ka përsëritur udhrin që edhe pse nuk ka asnjë rast pozitiv, qytetarët duhet të vaksinohen dhe kjo me vaksinën AstraZeneca. Edhe pse kjo e fundit nuk është e sigurt dhe është pezulluar nga shumë vende, për Gladys Berejiklian nuk përbën asnjë problem.

Ngjarja paraprake

Feston ditëlindjen e 25-të, Eros Grezda me dedikim për të dashurën Oriola Marashin

Ngjarja e ardhëshme

Pavarësisht apelit të ambasadores amerikane, Tom Doshi regjistrohet si kandidat në 25 prill!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian