Ky është urimi i Ali Ahmetit për Albin Kurtin

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka uruar Albin Kurtin pasi ky i fundit morri drejtimin e Qeverisë së Kosovës për të dytën herë.

“I nderuari z. Albin Kurti, Kryeministër i Qeverisë së Republikës së Kosovës, i dashur Albin, me kënaqësi të shpreh uratat më tē sinqerta për rizgjedhjen në drejtim të Qeverisë me shpresë për shumë shëndet e mbarësi në ushtrimin e detyrës së përgjegjshme”.

“Tek unë dhe të gjithë ne pranë BDI-së keni partnerë në avansimin e marrëdhënieve tona në interes të qytetarëve tanë”, shkruan Ahmeti në Facebook.

Ahmeti më tej thekson se Kosovën dhe rajonin e presin sfida të vështira.

Ngjarja paraprake

Zëvendës Ministri i Shëndetësisë Dr. Ilir Hasani takon ambasadorin e Republikës së Turqisë z. Hasan Sekizkök.

Ngjarja e ardhëshme

Valdes refuzon ofertën e Laportas për rikthimin te Barcelona

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian