Ky është rezultati final i zgjedhjeve për Prishtinën

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale të 17 tetorit.

Sipas këtyre rezultateve, në Komunën e Prishtinës, kandidati i VV-së, Arben Vitia mori 36,818 vota, 42.54 %.

Pas tij renditet Përparim Rama i LDK-së, me 25,252 vota apo 29.17 %.

Prishtina shkon në balotazh më 14 nëntor.

Image

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

MPB: Letërnjoftimet do të mund të merren edhe të shtunën dhe të dielën

Ngjarja e ardhëshme

Kina kufizon ndërtimin e rrokaqiejve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian