Ky është reagimi i parë nga Christian Eriksen pas sulmit në zemër

Imazhet që solli ndeshja Danimarka – Finlanda shokoi botën. Ishte mesfushori danez Christian Eriksen që kalopsoi në fushë pasi pësoi një sulm në zemër në ndeshjen e vlefshme për EURO 2020.

Ato pamje ishin të frikshme por fatmirësisht Eriksen shpëtoi dhe  gjatë një interviste për të përditshmen sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, agjenti i fantazistit, Martin Schots, ka treguar se Eriksen i ka thënë se do ta kalojë këtë gjendje dhe do të rikthehet të stërvitet:

“Ai ndihej i lumtur sepse pa përreth shumë njerëz që treguan dashuri ndaj tij. Atij i kanë ardhur shumë mesazhe nga e gjithë bota, jo vetëm nga shokët e skuadrës, por edhe nga tifozët. Ai dëshiron të di [farë në të vërtetë ndodhi më të”.

Gjithashtu sipas të përditshmes sportive italiane “La Gazzetta dello Sport” tregon bisedën e zhvilluar mes Eriksenit dhe shokëve të skuadrës së Danimarkës në një video:

“Si jeni? E ndjej që jeni më keq se unë. Unë nuk dorëzohem, jam gati për tu stërvitur.”, ishte biseda e lojtarit të Interit me shokët e kombëtares.

Ngjarja paraprake

Samiti i NATO-s fillon nën masa intensive të sigurisë dhe masave ndaj COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

Serbi shau futbollistin shqiptar të Maqedonisë, letër UEFA-s për përjashtimin e tij 

të fundit nga

Rikthehet Coutinho

Philippe Coutinho është rikthyer këtë të hënë në stërvitje te Bracelona. Sulmuesi

AlbanianEnglishMacedonian