Ky është parashikimi i motit për nesër

Mot për dy ditët e ardhshme do të jetë kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, riga shiu parashihen në disa pjesë të relievit malor, por edhe në viset e ulëta, kryesisht në anën perëndimore dhe veriperëndimore të vendit. 

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-28 gradë Celsius. 

Indeksi UV mbetet i lartë. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Shqipëria është një vend i lirë”/ Berisha zbulon kërkesën ndaj Presidentit Joe Biden

Story i radhës

Liverpooli fiton Kupën e Anglisë

Të fundit nga