Ky është i vetmi material që “eliminon” njollat ​​më të yndyrshme

Çfarë kanë të përbashkët salca e domates, majoneza dhe vaji i ullirit? Po, ne e dimë se është e këndshme, kjo është përgjigja e qartë. Sekreti i tyre i përbashkët i fshehur është se kur bien mbi rrobat tuaja krijojnë probleme. Kjo për shkak se heqja e tyre është zakonisht e vështirë dhe kërkon veprim të menjëhershëm.

 Edhe ju mund të dini tashmë mënyra të ndryshme për t’u marrë me secilën prej këtyre njollave individualisht, por sot ne do të zbulojmë materialin më të papritur që trajton të gjithë “armiqtë” e yndyrshëm të rrobave tuaja duke u dhënë atyre një mësim shumë të mirë.

Cili është ky material unik dhe i fuqishëm që rregullon njollat ​​e yndyrshme? Shkumësi! Pra, nëse në rrobat tuaja të preferuara ka pikuar pak vaj ose salcë, gjithçka që duhet të bëni është të fërkoni pak shkumës të bardhë në zonën e prekur dhe ta lini të veprojë për 10-15 minuta. Më pas hiqni shkumësin me një leckë dhe në fund, lani rrobat e ndotura në lavatriçe duke ndjekur udhëzimet në etiketën.

Edhe mos përdorni shkumës vetëm për të ndriçuar njollat ​​e yndyrshme vetëm nga ushqimi: fuqia e tij është e tillë që neutralizon edhe njollat ​​e yndyrës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

KBF Junior 06 dhe AA Kerasan Prishtina në finale

Story i radhës

“Tronditje e madhe për rusët”, sa para i kanë mbetur Putinit? Lufta po i kushton me shifra marramendëse

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish