Ky është favoriti kryesor për blerjen e Inter

Nick Stathopulos nda firma “BC Partners” është favoriti kryesor për të blerë shumicën e aksioneve të Inter.

Sipas “Calciomercato.com” në Itali, thuhet se fondi privat i quajtur “Bc Partners” janë tejet të interesuar për të investuar në Inter dhe nuk do të përjashtojnë blerjen e një pjese të shumicës së aksioneve nga Suning.

Pronarët kinezë të “Nerazzurrëve” po kërkojnë investitorë të rinj për të ndihmuar në forcimin e fuqisë ekonomike, pas pasojave nga pandemia e COVID-19 në klubet e futbollit në të gjithë botën.

“BC Partners” është një fond privat i bazuar në Londër, aty në krye është Nick Stathopulos, që është faktori kryesor për inicimin e blerjes së Inter.

Thuhet se greku flet pesë gjuhë, Spanjishten, Italishten, Greqishtën, Anglishten dhe Frengjisthen, ai njihet për pasionin e tij për sportin, ku ndër to është edhe Basketbolli, ku në artikull thuhet se ai luante edhe me yllin e Hollywood, Gerorge Clooney. Ai kishte bërë investime në tërë Evropën që nga viti 2011.

Ai kishte blerë Coin në itali në vitin 2011 për shumën 1.3 miliardë euro.

Ngjarja paraprake

Kush është Afrona Dika?

Ngjarja e ardhëshme

Rusi, 3 persona humbin jetën në një aksident ajror

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian