Ky është Dezo, rap artisti që vjen me Cocaina

Quhet Daut Krasniqi i njohur në tregun muzikor me emrin “Dezo”. Është vetëm 19 vjeçar me origjinë nga Klina.

Megjithëse që kur ishte fare i vogël Dezo merrej me muzikë por ka pak muaj që ka filluar në mënyrë profesionale e që synon tregun shqiptar e atë të huaj.

Artisti i ri ka nisur të bashkëpunojë me njerëz të rëndesishëm në industrinë muzikore siç janë producenti Nurteel dhe menaxheri Arian Kosumi.

Reperi mjaft i talentuar dhe i njohur kohët e fundit vjen me projektin e dytë “Cocaina”.

Ai këtë projekt e ka publikuar në kanalin më të madh mbarëshqiptar ArkivaShqip.

Story i mëparshëm

A do të kthehen të hënën nxënësit në shkollë? Ja kur pritet të merret vendimi

Story i radhës

Ruskoska paralajmëron për sonte hetim të madh

Të fundit nga