Ky do të jetë moti për fundjavë në Kosovë

Prishtina Weather njofton se moti në fundjavë do të kemi mot kryesisht me vranësira dhe me mundësi për reshje shiu.

E shtuna parashihet të ketë mot të butë dhe vranësira. Nga perëndimi i vendit me mundësi për reshje lokale shiu.

Ndërkohë të dielën pritet të jetë më butë, kryesisht me vranësira, e gjatë ditës edhe intervale me diell. Në mbrëmje nga perëndimi i vendit me mundësi për reshje lokale shiu.

Temperaturat minimale pritet të luhaten mes 2 e 1 gradë celsius derisa ato maksimale pritet të arrijnë deri në 14 gradë.

Ngjarja paraprake

Sfida e re në politikë, aktori Malaj: Rama më ftoi 3 herë, dua të kontribuoj për veriun

Ngjarja e ardhëshme

"Qasja e Kajros sjell përfitime si për Egjiptin, ashtu edhe për Turqinë"

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian