Kuzeska: Masat e antikrizës prej 400 milionë eurove tashmë japin rezultate

Zëdhënësja e LSDM-së, Bogdanka Kuzeska tha se masat e antikrizës prej 400 milionë eurove tashmë japin rezultate dhe se çmimet e ushqimit dhe derivateve të naftës janë stabilizuar.

“Pagën minimale e rritëm, pensionet i rritëm. E subvencionojmë rrymën për qytetarët për të mos paguar më shtrenjtë. Në vetëm 4 komuna nga kryetarët e OBRM-PDUKM-së sivjet janë harxhuar gati 1 milionë euro për punësime partiake”, tha Kuzeska.

Story i mëparshëm

Një burrë shpëtohet nga rrënojat e Kharkiv pas granatimeve

Story i radhës

Fitore e pritur e Rahovecit

Të fundit nga