Kuvendi miraton Eurobondin 700 milion euro

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla njoftoi miratimin e projektligjit “Për eurobondin, që do të emetohet nga ministri i Financave dhe Ekonomisë, me 78 vota pro, 4 kundër dhe 33 abstenim.

Njoftimi:

 Ju komunikoj rezultatin e votimit për çështjen “Projektligji për Eurobondin” që do të emetohet nga ministri i Financave dhe Ekonomisë,  miratimin e përjashtimeve nga tatimet dhe taksat dhe parashikimeve për heqjen dorë nga imuniteti në marrëveshje që do lidhen nga ministri i Financave dhe Ekonomisë.

Rezultati i votimit; 78 pro, 4 kundër, 33 abstenim, miratohet.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Banorët e Çairit rreshtohen pas Visar Ganiut

Ngjarja e ardhëshme

Ali Ahmeti nga Tetova: Përmbyllim një fushatë europiane, të Dielën festojmë fitoren

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian