Kuvendi duhet ta mbajë seancën e 75-të

Kuvendi sot duhet të mbajë seancën e 75-të, në rend të ditës së cilës janë tre pika, në mes të cilave edhe rishikimi i Buxhetit dhe propozim-vendimi për vazhdimin e gjendjes së krizës në një pjese të territorit të vendit.

Pika e parë para deputetëve është Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për ekzekutimin e buxhetit të Republikës së Maqedonisë së Veriut për vitin 2022, në procedurë të shkurtuar, edhe përkundër që akoma nuk ka përfunduar shqyrtimi i amendamenteve për rebalancin e buxhetit për këtë vit të Komisionit amë, gjegjësisht atë për financa dhe buxhet dhe siç është paralajmëruar duhet të vazhdojë nesër.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Parandalohet konflikti në Malësi të Madhe/ I riu qëllon me armë zjarri në ajër pas sherrit me xhaxhain për motive pronësie

Story i radhës

Beteja vendimtare, ministri rus i Mbrojtjes shkon në Ukrainën lindore

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish