Kuvend, vazhdon debati për pagën minimale

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut edhe sot do të vazhdojë debati MBI Propozim-ligjin për pagë minimale.

Me ketë Propozim-ligjor, paga minimale nga muaji mars duhet të rritet në 18 mijë denarë.

Rritja e pagës minimale do të ndihmohet nga shteti me çka do të ndahen 16 milionë euro për mbulimin e kontributeve.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

LSDM: Paga mesatare arrin në 30 mijë denarë

Story i radhës

Përkohësisht u vështirësua qasje në ueb faqet e Bankës Popullore dhe bankave vendore: Të dhënat janë të sigurta

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish