Kush po e fiton Podujevën? Halimi tregon rezultatet e sondazheve për këtë komunë

Sociologu Fisnik Halimi ka zbuluar sondazhet fillestare të zgjedhjeve komunale në Podujevë.

Zgjedhjet në komunën e Podujevës do të mbahen më 29 nëntor.

“Sipas sondazhit tonë, LDK prin në Podujevë por jo aq bindshëm. Por duhet të kemi parasysh. Ai që thotë unë jam fituesi i madh humbet shumë. Fituesit me gjasë i duhet një koalicion me PDK’në e cila është e treta në atë komunë”, ka thënë ai në.

Ai ka komentuar edhe sondazhet aktuale në nivel vendi dhe ka treguar se a ka mundësi që VV’ja të merr 50% të votave.

“50% duhet 410 mijë vota. 350 mijë i ka pasur LDK e Ibrahim Rugovës. Por nuk mund të hem me siguri”, shtoi ai.

Ngjarja paraprake

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ ‘Venecia’ refuzon kërkesën e Metës për opinion urgjent: Seanca e parë në dhjetor

Ngjarja e ardhëshme

GRUBI për EURONEWS: Pa barazi të plotë, nuk mund të flasim për parti me baza ideologjike (VIDEO)

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian