Kush ka nevojë për botox kur kemi bananet?

Është e vërtetë! Mund të përdorësh një banane si një maskë plotësisht natyrale të bërë në shtëpi që hidraton lëkurën dhe e bën të duket e të jetë më e butë.

Përdorimi

Shtyp një banane të pjekur plotësisht.

Vendose në fytyrë dhe qafë.

Lëre për 10 deri në 20 minuta, pastaj shpëlaje me ujë të ftohtë.

Ose mund ta përziesh me çerek filxhani kos dhe dy lugë mjaltë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ushtria ruse intervenon në protestë, sulmon qytetarët ukrainas

Story i radhës

Eriksen rezulton pozitiv me COVID-19

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish