Kush i tha Khabiit të tëhiqet nga UFC, kjo është përgjigja e tij

Khabib Nurmagedov pas fitores kundër Justin Gaethje paralajmëroj tërheqjen nga UFC. Këtë tha se po e bën pasi i ka premtuar nënës së tij dhe se nuk mund të luftoj më pa babain e tij.

“Nëna ime më ka kërkuar që të tërhiqem nga UFC. Nuk mund të luftoj pa babain tim në kënd. Duhet ta mbyll me sonte”, ka thënë Khabib.

Rusit i ndërroj jetë babai i tij gjatë verës, pasi humbi betejën me koronaviruis.

Ai ishte gjithmonë afër Khabibit në çdo ndeshje.

Ngjarja paraprake

Franca dëbon familjen boshnjake që e qethi vajzën sepse e dashuronte një serb

Ngjarja e ardhëshme

Shi e vranësira në Kosovë, njihuni me parashikimin e motit për sot

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian