Kush e siguron Abazoviqin dhe a ndjehet i rrezikuar?

Për shumë kë politikan i së ardhmes dhe shembull për ndryshime, të tjerët i parashikojnë se “do të digjet” për shkak se u rreshtua me koalicionet proserbe në Mal të Zi – shqiptari nga Ulqini, Dritan Abazoviq, u shndërrua në politikanin gjithsesi më interesant në rajon.

E pritur, në një bisedë për televizionin shtetëror të Malit të Zi, atij iu shtrua edhe pyetja rreth sigurisë së tij personale dhe kush e mbron.

Ai u përgjigj se nuk ka mbrojtje policore, pos që ndodhet nën masat policore.

– Kam mbrojtje personale, por nuk dua të bej spektakël rreth kësaj. Nuk ndjehem i rrezikuar, askujt nuk i kam borxh asgjë dhe ndjehem shumë rehat – ka thënë Abazoviq.

Ngjarja paraprake

BDI: Gjendja me virusin COVID-19 kërkon përgjegjësi nga të gjithë ne dhe respektim të masave

Ngjarja e ardhëshme

Osmani: Letonia është miku ynë i sinqertë dhe e presim mbështetjen e tyre për fillimin e negociatave në fund të vitit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian