Kurteshi: Istogu e meritoi kualifikimin, ja kë e duam rival në gjysmëfinale të Kupës

Futbollisti i Istogut, Egzon Kurteshi, ndër me të merituarit që Istogu avancoi në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, tha se e merituan kualifikimin.

Kurteshi realizoi gol në kohën e rregullt, kur ndeshja përfundoi baras (1:1) me A&N nga Prizreni, por as pas vazhdimet dy herë nga 15 minuta nuk sollën fitues, istogasit me penallti fituan me 7:6 dhe kualifikohen. 

“Duke e marr parasysh çfarë lojëra kemi bë, dy ekipet e Superligës i kemi eliminuar dhe një të ligës së parë, me plot meritë jemi në gjysmëfinale”, tha Kurteshi për gazetën kombëtare “Bota sot”. 

Ku ishin përparësitë e ekipi, çfarë e veçojë?

“Angazhimi maksimal dhe disiplina në lojë”, përgjigjet Kurteshi. 

Kurteshi herë luan mbrojtës i krahut edhe herë sulmues i krahut, ashtu si e kërkon nevoja, thotë në fund, se për rival e do Dukagjinin në gjysmëfinale, me synime që në finalen e madhe të jetë një ekip e Superligës dhe një e ligës së parë.

Kurteshi për tri ndeshje ka realizuar 4 gola, duke treguar efikasitet dhe i ka dhënë zemër skuadrës së tij.

Ngjarja paraprake

BISHTALECJA ME VESHJE MASHKULLI

Ngjarja e ardhëshme

Taksitë ilegalë shfrytëzojnë mungesën e autobusëve, ua marrin nga 5 euro udhëtarëve në relacionin Prishtinë – Gjilan

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian