Kur luhet Liverpool – Chelsea?

Liverpooli dhe Chelsea do të takohen në finalen e Kupës FA të këtij viti.

Të shtunën, skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp fitoi 3:2 ndaj Manchester Cityt në gjysmëfinale.

Kurse, skuadra e Thomas Tuchel sonte fitoi pastër 2:0 ndaj Crystal Palace.

Faqja zyrtare e Kupës FA ka konfirmuar se finalja e këtij viti do të zhvillohet më 14 maj.

Si zakonisht, edhe finalja e këtij viti do të zhvillohet në stadiumin “Wembley” të Londrës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Qeveria: Me refuzimin e 2500 denarëve rritje, SASHK po vendos interesat e saj përpara interesave të fëmijëve!

Story i radhës

Ju që keni partnerë dikë të shenjës së Dashit, e dini kë keni në krahë?

Të fundit nga