Kundërshtari u tërhoq nga gara, kandidati Admir Sinamati nuk shkon të votojë: Doja ta votoja Elezin

Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike në degën e Kukësit, ka zgjedhur të mos marrë pjesë në votimet që po zhvillohen këtë të diel.

Në shenjë solidariteti, ai ka vendosur të mos marrë pjesë, pasi kundërshtari i tij, Irel Elezi u tërhoq mëngjesin e sotëm, vetëm pak orë pas nisjes së procesit të votimit.

Admir Sinamati: Unë jam qytetar i Kukësit, kur plotësohet formulari i deklarimit për kandidaturat, ka një rubrikë të posaçme. Unë prej vitesh jam profesionist në shkencën e mjekësisë ligjore si akademik dhe pedagog i fakultetit të mjekësisë. Gjumin unë e bëj në Tiranë, por mendja ime ka qenë dhe do të jetë lidhur me Kukësin, dhe eshtrat e mia do prehen në Kukës. Këto pretendime janë shumë bajate dhe nuk ja vlen të komentohet. Është e vërtetë që lista ka probleme, largimi i Lulzim Bashës ka procese ngërci lidhur me mos-dhënien e listës së plotë dhe faqen e PD-së në fb.Unë kam qen në zgjedhjet e fundit një nga kandatët, por Irel nuk ka pse të shqetësohet. Unë do e kisha votuar atë në shenjë konsidetare, gjithsesi nuk do marr pjesë si shenjë qytetarie.

Kundërshtari i tij, Irel Elezi, dha dorëheqjen me arsyetimin e parregullsisë së procesit. Sipas tij, pati manipulime në garë dhe në lista.

Procesi aktualisht po vijon normalisht. Në Kukës janë thuajse 2500 anëtarë të PD që pritet të votojnë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Jotova hapi leximoren në Ohër dhe i përsëriti kushtet e Sofjes

Story i radhës

Papa i referohet ‘Pashkëve të luftës’

Të fundit nga