Kujtuan se ishte hajdut, punonjësit rrahin brutalisht kalimtarin për 15 minuta

Tre punonjës të një qebaptoreje në Nottingham të Anglisë janë shoqëruar në polici pas akuzave se rrahen brutalisht një person, për të cilin dyshonin se i kishte vjedhur.

Zafar Ahmed, 35 vjeç, së bashku me vëllezërit Asmat Khan, 33 vjeç dhe Mohammed Khan, 25 vjeç, u dënuan me dy vjet heqje lirie pas incidentit në Victoria Kebabs në 12 qershor të vitit të kaluar.

Asmat Khan i ishte afruar Adrian Perryt ndërsa ai po kalonte përpara dyqanit dhe e tërhoqi zvarrë brenda, pasi besonte se i riu ishte përfshirë në një vjedhje të mëhershme në qebaptore.

Pasi ulën grilat, të tre u vërsulën mbi të duke e goditur aq sa e lanë pa ndjenjë në dysheme.

Rrahja vazhdoi për 15 minuta.

Perry u dërgua në spital me dëmtime të rënda përfshirë fraktura në gropën e syrit, nofull e krahë.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Rritja ekonomike e qëndrueshme

Ngjarja e ardhëshme

Këto janë ushtrimet ideale për “dembelët”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian