Kthesë e pa pritur, Milan gati të nënshkruajë me Hysaj

Mbrojtësi i Napolit, Elseid Hysaj, është gati të bashkohet me AC Milan.

Agjenti i mbrojtësit të Shqipërisë, Elseid Hysaj, Mario Giuffredi ka konfirmuar largimin e shqiptarit nga “Diego Armando Maradona Stadium”.

Por, zërat po shtohen në Itali se Milani po dëshiron marrjen e shqiptarit me parametra zero në verë.

Marrëveshja aktuale skadon më 30 qershor, kështu që Hysaj tashmë lejohet të negociojë me klube të ndryshme.

Sipas, “Calciomercato.com” dhe “Milannews.it” thuhet se përfaqësuesit e Hysaj kontaktuan me Milanin për të ofruar shërbimet e tij për sezonin e ardhshëm.

Përvoja dhe cilësia e Hysaj do të vlerësoheshin në Milan, të cilët nuk janë ende të bindur për blerjen përfundimtare të Diogo Dalot dhe Hysaj mund të jetë një objektiv i mirë, me cilësi të mirë dhe me parametra zero.

Ngjarja paraprake

Rruga “Llazo Tërpkovski” do të jetë e mbyllur deri të mërkurën

Ngjarja e ardhëshme

Regjistrimi, mbi 160 000 të regjistruar nga diaspora

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian